کد مطلب: 7746 تعداد بازدید: ۴۱۷

موافقت آيات عظام

موافقت آيات عظام علوي گرگاني و سيستاني با صرف وجوه شرعي در حوزه‌هاي خواهران

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۴:۲۱
وافقت آيات عظام علوي گرگاني و سيستاني با صرف وجوه شرعي در حوزه‌هاي خواهران مدير ارتباطات حوزه‌هاي علميه خواهران از موافقت حضرات آيات عظام سيدمحمدعلي علوي گرگاني و سيدعلي سيستاني مراجع تقليد جهان تشيع با اختصاص بخشي از سهم امام به امور حوزه‌هاي علميه خواهران خبر داد.

موافقت آيات عظام علوي گرگاني و سيستاني با صرف وجوه شرعي در حوزه‌هاي خواهران
مدير ارتباطات حوزه‌هاي علميه خواهران از موافقت حضرات آيات عظام سيدمحمدعلي علوي گرگاني و سيدعلي سيستاني مراجع تقليد جهان تشيع با اختصاص بخشي از سهم امام به امور حوزه‌هاي علميه خواهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران حجت‌الاسلام علي مولايي با اشاره به تنظيم نامه‌هاي جداگانه‌اي خطاب به حضرت آيت الله العظمي علوي گرگاني و حجت‌الاسلام و المسلمين شهرستاني نماينده آيت‌الله العظمي سيستاني از سوي مدير حوزه‌هاي علميه خواهران کشور اظهار داشت: حجت‌الاسلام و المسلمين محمودرضا جمشيدي در نامه‌هاي خود در ارتباط با صرف وجوه شرعي در حوزه‌هاي علميه خواهران استجازه کرده است.
وي افزود: مدير حوزه‌هاي علميه خواهران در نامه خود خطاب به آيت‌الله علوي گرگاني آورده است: «با عرض احترام و تجديد ارادت به محضر شريف حضرتعالي، همانگونه که معظم له استحضار داريد نقش ويژه تربيت‌يافتگان و طلاب خواهر علوم ديني و حضور ايشان در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، به ويژه حضور مبلغان زن در هيئات مذهبي بانوان، در ترويج احکام و معارف و فرهنگ اسلام ناب محمدي صلي الله عليه و آله و سلم و معارف والاي اهل بيت عليهم السلام بسيار ارزنده و خطير است.
بررسي‌ها نشان مي‌دهند نقش طلاب و مبلغين حوزه‌هاي علميه خواهران در مواجهه با فرقه‌هايي چون وهابيت، بهائيت و ديگر فرقه ضاله بي‌بديل است و حضور فعال اين قشر تاثيرگذار بحمدالله منشا خيرات و برکات بسيار بوده و هست که اين امر با تعهد و تلاش علما و بزرگان بلاد، علي الخصوص معظم له و نيز مساعدت‌هاي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران تحقق پذيرفته است.
با عنايت به مراتب مذکور و ضرورت پشتيباني از موسسين محترم در تامين هزينه‌هاي مدارس، از محضر شريفتان استدعا دارد نسبت به مصرف وجوهات شرعيه در امر ساخت، تجهيز و تعمير مدارس و نيز تامين بخشي از هزينه‌هاي تحصيلي طلاب خواهر و انجام هزينه‌هاي جاري مدارس علميه اجازه فرماييد.»
مدير ارتباطات حوزه‌هاي علميه خواهران اضافه کرد: آيت‌الله علوي گرگاني در پاسخ به اين نامه آورده است: مجاز هستيد از يک سوم سهم مبارک حضرت امام عليه السلام براي اين اهداف الهي استفاده نماييد.
وي متن نامه مدير حوزه‌هاي علميه خواهران خطاب به حجت‌الاسلام و المسلمين شهرستاني را نيز چنين برشمرد: همان گونه که خاطر شريفتان مستحضر است، امر خطير ساماندهي حوزه‌هاي علميه خواهران در سال 1375 شمسي با مصوبه شوراي عالي و حمايت ويژه مراجع عظام، آغاز و تاکنون در حال استمرار يافته است که مدارس يادشده با تعهد و سعي وافر علما و بزرگان بلاد و مساعدت‌هاي مالي ناچيز اين مرکز اداره شده‌اند، لذا در مواردي نارسايي‌هايي در امور آموزشي، پژوهشي و تربيتي در مدارس علميه خواهران به وجود آمده است.
با عنايت به اهتمام ويژه مرجع عالي‌قدر جهان تشيع حضرت آيت‌الله العظمي سيستاني مدظله العالي نسبت به رشد، پيشرفت و ارتقاء حوزه‌هاي علميه و توجه شخص حضرتعالي به اين امر، از محضر شريفتان استدعا دارد، اجازه مصرف وجوهات شرعيه از سوي آن مرجع عاليقدر در امور تعميرات و نگهداري، ساخت، تامين شهريه و کمک به طلاب خواهر و انجام هزينه‌هاي جاري مدارس علميه خواهران را عنايت فرماييد.


حجت‌الاسلام و المسلمين شهرستاني در پاسخ به اين نامه آورده است: مجازيد نصف سهم مبارک امام(ع) را در مورد مزبور مصرف نموده و نصف باقيمانده را به دفتر قم ارسال نماييد تا رسيد کامل براي شما ارسال گردد.